top of page

Kaip atsirado Deep Leadership

Deep Leadership® istorija

Pradžia - Suomijos kariuomenei

 

1990 m. Suomijos kariuomenės vadovavimo kultūra priminė sovietinę - daugiau muštro ir baimės nei rezultato. Daugėjo suprantančių, kad toks vadovavimas - neefektyvus, o turint 1340 km sieną su Rusija, kiekvienas gerai parengtas kareivis yra didelis turtas.

1998 m. Nacionaliniame gynybos universitete gimė Deep Leadership® modelis, nustatęs vadovavimo standartą bei ugdymo programą visai kariuomenei. Tai stipriai prisidėjo kovinės parengties didinimo bei prie tokios kultūros kūrimo, kurioje šauktiniai kariai tarnybos išvengti net nebando, nors tai padaryti gana paprasta.

Šiuo metu Deep Leadership® programa naudojama tiek šauktinių, tiek profesionalių vadų ugdymui Suomijos kariuomenės mokyklose ir daliniuose, o per metus atliekama apie 20.000 vadų vertinimų.

Screen Shot 2020-07-14 at 14.37.58.png

Foto: Finnish Defence Forces

Vėliau - verslui

 

2002 m. buvo įkurta Deep Lead Oy, kuri ir pasiūlė Deep Leadership® modelį verslo organizacijoms. Modelis ir ugdymo programa puikiai tiko daugiau nei 200 įvairių organizacijų nuo laivybos, mechanikos, IT, komunikacijos iki universitetų. Šios programos rėmuose iki dabar yra atlikta virš 30.000 vadovų vertinimų.

Programos efektyvumo tyrimai

 

Deep Lead Oy skyrė daug dėmesio programos efektyvumo tyrimams. 

2008 m. dr. V. Nissinen ir dr. T. Kinnunen sukūrė modelį, kuriuo išmatavo programos efektyvumą trimis lygiais:

1 lygis - vadovo elgsenos pokyčiai;

2 lygis - organizacijos rodiklių pokyčiai (pelnas, pajamos, kokybė ir t.t.);

3 lygis - organizacijos įvaizdžio pokyčiai.

Nuo tada programos efektyvumas ir  tiriamas remiantis šiuo modeliu. Susipažinti su tyrimais galima šiuose keliuose straipsniuose:

PVO-Vesivoima,TAC Finland Inc.

Oracle Finland

Mokslo organizacijoje

Kaip Deep Leadership® atkeliavo į Lietuvą?

Tobulindami lyderystės ugdymo programą Lietuvos karo akademijoje kaip pavyzdį turėjome dvi organizacijas.

Pirmoji - didžiulius išteklius turinti ir daugiausiai dėmesio pasaulyje lyderystės ugdymui skirianti JAV karo akademija West Point.

Antroji - kukli ir efektyvi Suomijos kariuomenė. Suomijos modelis pasirodė paprastesnis, mažesnis ir gana efektyvus. 

2019 m. įvyko pirmoji vadų ugdymo programa Lietuvos kariuomenėje pagal Deep Leadership® ugdymo programą, kurioje dalyvavo 90 vadų ir apie 700 vertintojų.

3.jpg

Foto: Lietuvos karo akademijos archyvo

Pirmieji įrodymai

Rezultatai atskleidė, kad vadai, kurie pilnai sudalyvavo visoje programoje, savo lyderystės elgsenąvidutiniškai pagerino  10%. Nedalyvavusių vadų elgsena nepasikeitė nepaisant to, kad jie išklausė tas pačias paskaitas. 

Nuolatinė programa

2019 m.  Lietuvos karo akademija testavo, o nuo 2020 m. pradėjo ilgalaikį ir nuolatinį visų lygių vadovų, dėstytojų ir kariūnų lyderystės ugdymą remiantis šia Deep Leadership® programa

Deep Leadership® projekto Lietuvos karo akademijoje apimtis - 130 vadovų.

Iki šiol Lietuvoje atlikta virš 400 vadovų vertinimų.

bottom of page