top of page
Ieškoti

Kaip atrodys lyderystės ugdymas 2050 m?

Deep Leadership ugdymo programai - jau 20 metų. Ar jos vis dar nereikia atnaujinti?


Teorija - jau senoka

Transformacinės lyderystės teorija, pasirodžiusi 1985 m. su B. Bass knyga "Leadership and Performance Beyond Expectations", buvo patvirtinta begale tyrimų visame pasaulyje, įvairaus tipo organizacijose nuo ligoninių iki kariuomenės, nuo klasikinio gamybinio iki IT verslo organizacijų. Nuo to laiko atsirado naujos jos atšakos - Charizmatinė lyderystė, Tarnaujanti lyderystė, Įkvepiančioji lyderystė. Tačiau jos nepasirodė išskirtinės, nesulaukė didesno praktikų ir tyrėjų dėmesio. Transformacinė lyderystė lieka tokia pat klasika, kaip ir Maslow poreikių piramidė - paprasta ir tuo pačiu - geniali. Iš tikro, Transformacinė lyderystė - tiesiausias būdas užtikrinti, kad darbuotojo poreikiai būtų patenkinti, ir jis natūraliai norėtų dirbti, įsitraukti, būti savo darbo šeimininku. Taigi, kol Maslow piramidė veiks, Transformacinė lyderystė ir jos Suomiškoji atšaka Deep Leadership bus užtikrintas kelias į puikius komandos darbo ir įsitraukimo rezultatus.

Programa - irgi nebe nauja!

Ugdymo klasėse ir auditorijose naudą jau senai kritikuoja tiek švietimo tyrėjai, tiek praktikai. 70-20-10 taisyklė, sukurta Centre of Creative Leadership, nustato efektyviausio vadovų mokymosi praktikos-palaikymo-žinių balansą. Šį balansą atitinka Deep Leadership ugdymo programa. Deep Lead Oy skiria didžiulį dėmesį programos efektyvumo tyrimams, ir jie metai iš metų įrodo, kad ji - veikia. 

Kas pasikeis su AI kompiuterių karta?

Automatizuotos sistemos ir dirbtinis intelektas ateityje padarys tokias programas prienamas kiekvienam vadovui. Tuo pačiu - įmanoma, kad programos taps dar efektyvesnėmis, nes palaikymas (užtrunkantis 20% ugdymo laiko, tačiau kainuojantis bei atnešantis naudos - daugiausiai) taps pigus ir - dažnas. Įsivaizduokite sveiko gyvenimo programėlę, kuri gerai pažįsta jus, bendrauja, apsaugo nuo pavojingų vietų, kur galima "paslysti", prisikemšant greito maisto. Ji žino, kiek buvai pavargęs vakar ir pataria, kaip sudėlioti šiandienos dienotvarkę, kiek ir kaip sportuoti. Panaši programėlė bus puikus pagalbininkas vadovo įgūdžių tobulinimui. LIeka tik klausimas, kiek ji veiks, nesant gyvo kontakto su žmogumi - instruktoriumi, koučeriu, ugdymosi partneriu.

39 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page